Prof.Dr. Yaman TOKAT

Florence Nightingale Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde, 2004 yılından beri 1.000'i aşkın karaciğer nakli gerçekleştirilmiş olup, her yıl 100 'ün üzerinde karaciğer nakli yapılmaktadır. Organ Nakli Merkezi'nin Direktörü olan Prof. Dr. Yaman Tokat, karaciğer nakli alanındaki 15 yıllık deneyimi ve Prof. Dr. Yıldıray Yüzer ile birlikte gerçekleştirdikleri 800'ü aşkın canlı vericili karaciğer nakli ile Avrupa'da birinci sırada yer almaktadır.

Türkiye'de erişkinden canlı vericili sağ lob nakli, aynı anda iki erişkine split karaciğer nakli, domino karaciğer nakli ve dual sol lob karaciğer nakli, program olarak ilk kez Prof. Dr. Yaman Tokat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Florence Nightingale Hastanesi'nin 2001 yılında almayı hak ettiği JCI (Joint Comission International) yeterlilik belgesini, Organ Nakli Merkezi kurulduktan sonra da başarı ile taşımayı sürdürmesi, uluslararası standartlarda bir hizmetin sağlandığını göstermektedir. Organ Nakli Merkezimiz, Avrupa Karaciğer Nakli Veritabanında kayıtlı olup, elde edilen Avrupa standartları üzerindeki başarılı sonuçlar, ülkemiz adına diğer Avrupa ülkeleri ile paylaşılmaktadır. Florence Nightingale Hastaneleri Organ Nakli Merkezi, aynı zamanda akademik bir eğitim kurumu olma özelliğini devam ettirmekte, Sağlık Bakanlığınca belirlenen şartları sağlayarak, Türkiye'de resmi olarak karaciğer nakli eğitimi veren az sayıdaki merkezlerden biri konumundadır. Ayrıca yurtdışından organ nakli eğitimi amacıyla yapılan başvurular da kabul edilmektedir.

Organ Nakli Ekibimiz, transplant cerrahları ile birlikte organ nakli alanında deneyimli hepatolog, gastroenterolog, anestezist, radyolog, psikiyatrist, patolog ve hemşirelerden oluşmaktadır. Bu deneyimli ekip, sadece karaciğer nakli konusunda değil, tüm karaciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve takibinde üst düzey hizmet vermektedir.

 Çapraz Karaciğer Nakli Aday Başvuru Formu
Karaciğer Nakli Sonuçları - 2013Karaciğer Nakli Sonuçları - 2012
Karaciğer Nakli Sonuçları - 2011
Karaciğer Transplantasyonu Kitabı
Canlı Vericiden Karaciğer Nakli Klavuzu
Sayılarla Karaciğer Nakli
Facebook    Twitter    YouTube